A nap idézete:
""

Az oldal elérte a célját. A gyűlölködő, mocskolódó TMRSZ vezetőknél az oldal a szókimondása miatt kiverte a biztosítékot. Az igazság itt kendőzetlenül jelenik meg bármennyire is fáj egyeseknek. Minket mostmár nem lehet elhallgattatni. A bilit kiborítjuk. A TMRSZ vezetőivel szemben a saját modorukban és a fegyvereikkel vesszük fel a harcot. Hajrá!

2009. augusztus 1.

MSZP-s ötlet, ami a Fidesz szavazóinak jött be

MSZP-s ötlet, ami a Fidesz szavazóinak jött be
9. évfolyam 31. szám, 2009.07.30
A magyarok kétharmada a rendőrség megerősítésével küzdene a közbiztonság javításáért, s csak 17 százalékuk támogatja az MSZP által felvetett, de részleteiben kidolgozatlan „települési őrségeket", kilenc százalék pedig a nemrég betiltott Magyar Gárda pártján van - áll a Nézőpont Intézet júliusi kutatásában.
Érdekes, hogy a Jobbik-előretörésre adott válasznak szánt szocialista őrségötlet a Fidesz-szimpatizánsok körében népszerűbb (20 százalék), mint a szocialista táborban (15 százalék). Szintén figyelmet érdemel, hogy a nyíltan jobbikosok is tanácstalanok: 42 százalékuk több rendőrt kíván, 43 százalékuk pedig a Magyar Gárdát óhajtja. Utóbbi adat alátámasztja azt a feltételezést, hogy a szélsőséges párt június elejére összeverbuvált szavazótábora közel sem homogén. A közállapotok tarthatatlanságában egyetértenek, de a helyes kezelési módban már sokkal kevésbé.










A Jobbik-tábor sokszínűségére utal támogatóinak heterogén 2006-os politikai identitása. A Vona-Morvai-pártot most támogatók 27 százaléka volt korábban szocialista szavazó - jóllehet a volt MSZP-sek emlékezete megkopott -, 25 százalékuk pedig anno a Fideszt támogatta. Noha ezt ma már nem lehet közvélemény-kutatással felbecsülni, valószínűsíthető, hogy a kisgazdapárt sok egykori szavazója (akik később az MSZP vagy a Fidesz táborához csatlakoztak) váltott most át a Jobbikra. Az adatok jól mutatják: tévedés, hogy a kiábrándult MSZP-sek mind egy szálig a radikális párthoz csatlakoztak volna. Jelentős, de pontosan fel nem becsülhető részük inaktívvá vált, mások pedig a Fidesz támogatói lettek. A polgári párt száz szavazójából hét 2006-ban még a szocialistákat választotta.










Az MSZP-tábor lassú, de biztos szivárgása nem meglepő: a kormánypolitikával a városi eliten kívül továbbra sem tudnak sokan azonosulni. Bajnai Gordont a többség (52 százalék) nem tartja alkalmasnak a válságkezelésre. Igaz, ez a szám júniushoz képest jav
ult, a hivatalban töltött századik nap körüli eredménykampánynak volt tehát némi hatása. A továbbra is magas elutasítás azonban mutatja, hogy a kormányfő kezei meg vannak kötve. Dacára minden kommunikációs erőfeszítésnek, bizalmat nem tudott szerezni a választóktól.










A baloldal válságát és a baloldaliak elbizonytalanodását mutatja a határon túli magyarsághoz való tanácstalan MSZP-s viszony. Az öt évvel ezelőtti merev elutasítás mára a külhoni állampolgárság elfogadásává szelídült. Míg 2004-ben a népszavazáson fej fej melletti eredmény született, ma már az összes megkérdezett 68 százaléka támogatná a kettős állampolgárság bevezetését. Sőt, a szocialista párt támogatóinak 38 százaléka is igennel voksolna. Érdekesség és újabb bizonyíték a Jobbik- szimpatizánsok sokszínűségére, hogy csak 75 százalékuk adna magyar állampolgárságot a határon túliaknak, miközben a fideszesek 87 százaléka vállal szolidaritást. Ezek alapján kissé más színben tűnik fel a Jobbik „Magyarország a magyaroké" jelszava.













A VIZSGÁLAT JELLEMZŐI
A felmérés 2009. július 20. és 22. között készült, ezer fő megkérdezésével.
A reprezentatív minta célcsoportja: a 18 év feletti magyar lakosok.
Az adatgyűjtés módszere: telefonos kérdőíves lekérdezés.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

TMRSZ FŐHADISZÁLLÁS

Címkefelhő

Érdekes blogok, irományok, cikkek, hírek......(47 csoport)

IP