A nap idézete:
""

Az oldal elérte a célját. A gyűlölködő, mocskolódó TMRSZ vezetőknél az oldal a szókimondása miatt kiverte a biztosítékot. Az igazság itt kendőzetlenül jelenik meg bármennyire is fáj egyeseknek. Minket mostmár nem lehet elhallgattatni. A bilit kiborítjuk. A TMRSZ vezetőivel szemben a saját modorukban és a fegyvereikkel vesszük fel a harcot. Hajrá!

2009. július 31.

Rúgjuk ki a főnököt!

(nem az oldal alaptörténetéhez és ötletéhez  tartozik, de elgondolkoztató és nem összeesküvés elmélet!)

A forrás itt olvasható

Elege van a leépítésekből? Unja már, hogy a mesés fizetést zsebre tevő vezetők a válságra hivatkozva elbocsátják az alacsony beosztású és bérű dolgozókat? Alakítson szakszervezetet, vegye át a vállalat irányítását, és tegye lapátra a főnököt!

„Az amerikai és az európai munkások most olyan kérdéseket tesznek fel, mint korábban a latin-amerikaiak. Miért bocsátanak el minket? Nem lehetne inkább a főnököt kirúgni? Miért teheti tönkre a bank a vállalatot, miközben zsebre teszi a pénzünket?” – olvassuk a Frankfurter Rundschauban. A cikk szerzője Naomi Klein kanadai publicista, a baloldali antiglobalista mozgalom egyik hangadója. A Metazin is beszámolt két éve megjelent, azóta bestsellerré vált könyvéről, amelynek fő tézise szerint a nyugati politikusok a második világháború óta arra használják a természeti, a gazdasági és a politikai katasztrófák utáni bizonytalanságot, hogy népszerűtlen neoliberális gazdaságpolitikai intézkedéseket hozzanak.

Klein ezúttal a gazdasági válság ürügyén bejelentett elbocsátások és gyárbezárások problémájára kíván hatékony megoldást találni. Emlékeztet a 2004-ben készített A foglalás című dokumentumfilmjére, amelyben azt mutatta be, hogyan foglalták el az argentin szakszervezetek a válság során bezárt gyárakat. A 2001-es argentin krízis idején a munkások több eladósodott, a tulajdonos által bezárni tervezett gyárban átvették az irányítást és újraindították a termelést. A szakszervezeti irányítás alá vett üzemek közül sok még most is termel.

„Ma a világgazdaság egésze olyan állapotban van, mint Argentínáé volt nyolc éve (ráadásul a válság okai is hasonlóak).” Egyre több nyugati munkás fejében fordul meg, hogy az argentin gyárfoglalók példáját követve próbálja meg megtartani munkahelyét – véli Klein.

Egyelőre ugyan még többnyire csak tiltakozásig, sztrájkig, a gépsorok leállításáig, esetleg a vezetők túszul ejtéséig jutottak – sorolja a kanadai publicista az amerikai és a nyugat-európai példákat, de ha a válság tovább mélyül, akkor előbb-utóbb radikálisabb lépésekre is elszánhatják magukat.

4 megjegyzés:

  1. Ajánlott olvasnivaló:

    www.hirszerzo.hu

    Szvsz. a szélsőbaloldali antiglobalista mozgalom butaság ugyanaz, mint a szélsőjobb csak balról. A cégek ugyanúgy pénzből élnek, mint mi, attól, még hogy kinyírjuk a főnököt, attól még pl az autóipar nem kap több megrendelést és nem növekszik meg a cég bevétele... Egyetértek a szerzővel abban egyetértek, hogy felháborító jutalmakat osztanak szét egymás közt, de az a havi pár millió hogy látszódna meg a cég havi többezermilliárdos költségvetésében? Hány embert lehetne belőle alkalmazni? Sok százezret (akiket kirúgnak) biztos nem...

    VálaszTörlés
  2. "a tulajdonos által bezárni tervezett gyárban átvették az irányítást és újraindították a termelést."

    Erről én is hallottam. Miután a tulajdonosoknak elfogyott a tőkéje és elmentek a munkások átvették az irányítást és ők termeltek és el tudták tartani magukat. Az most nem működne. Miért nem? Mert nincs kereslet az árura, amit a munkások gyártanának, senki nem veszi meg a termékeket (pl. autókat) a világválság a fogyasztás visszaesése miatt van. Ne feledjük, hogy akkoriban a válság csak Argentínában volt, attól még el tudták adni termékeiket külföldön.

    VálaszTörlés
  3. Azért én megnézném azt a gyárat, hogy hogy működik és tényleg működik-e...

    VálaszTörlés

TMRSZ FŐHADISZÁLLÁS

Címkefelhő

Érdekes blogok, irományok, cikkek, hírek......(47 csoport)

IP